مسئله آب و حفاظت از آن به عنوان یک مسئولیت برای دانش‌آموزان تبیین شود

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان: یکی از مهمترین نقش‌های ما در آموزش و پرورش، انتقال مسئولیت‌پذیری به نسل آینده است و مسئله آب و حفاظت از آن، یکی از کلیدی‌ترین این اقدامات است و باید به خوبی تبیین شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، حسین رشیدی در وبینار آموزشی طرح داناب با اشاره به مسیر طی شده در 10 سال اخیر برای اجرای طرح داناب اظهار داشت : این طرح در راستای یکی از مأموریت‌های اصلی آموزش و پرورش است و ما براساس سند تحول، دانش‌آموزان را برای زندگی پاک آماده می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب( داناب) دقیقا در چنین مسیری، قرار است در مدارس متوسطه اول استان دنبال شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: امسال 240 مدرسه سراسر استان با نزدیک به 30 هزار دانش‌آموز، تحت پوشش طرح قرار می‌گیرند و انتظار داریم همانند سال های گذشته، از استان‌های پیشرو در اجرای این طرح در کشور باشیم.

حمیدرضا قزوینی، مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان نیز در این وبینار آموزشی ضمن قدردانی از حضور دبیران اداره کل آموزش و پرورش این استان در این وبینار آموزشی گفت: امسال نیز ضرورت همکاری نزدیک بخش آب و آموزش و پرورش، سبب تعریف طرح داناب و تبادل تفاهم‌نامه همکاری شد و با حضور سبز دبیران و رابطان طرح، این نهال، شکوفا خواهد شد.

وی به سابقه، اجرای موفق طرح در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: این مهم، تنها از طریق باور عمیق دبیران، به پرورش نسلی آگاه و مسئولیت‌پذیر، میسر شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سمنان با اشاره به موضوع محوری آموزش‌های آبی با عنوان آب‌های زیرزمینی و اینکه چگونه این منابع که بخش عمده نیازهای ما را تأمین می‌کنند اما برای افراد جامعه چندان عینی و ملموس نیستند افزود: باید با همراهی جامعه فرهنگی استان در دیدنی کردن این منابع ارزشمند گام اساسی برداریم.

در بخش آموزشی این کارگاه که با استقبال دبیران استان قرار گرفت، سمیعی از مشاور آبانگاه، با تشریح شرایط آبی، در زمینه اقدامات و مراحل پیشرفت طرح، توضیحاتی را ارائه کرد.

شایان ذکر است، طرح داناب، با تبادل تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش، در سال تحصیلی 02-1401 در مقطع متوسطه اول، در دست اجرا است .

کد خبر: 2003
  تاریخ خبر : 26 بهمن 1401
 اخبار و روابط عمومی
 412