2 شهر بزرگ سمنان و شاهرود با چالش جدی آب روبه رو هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به وضعیت منابع آبی موجود در این استان گفت: 2 شهر بزرگ سمنان و شاهرود با چالش جدی آب روبه رو هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، محمد حمیدی عصر امروز در آیین معارفه سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان، ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته در حوزه آب این استان و مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: کار برای مدیران به ویژه دستگاه‌های تخصصی بسیار سخت است اما در حوزه آب و آب و فاضلاب و تا حدی برق بسیار سخت‌تر است چرا که با محدودیت منابع مواجه هستیم.

وی با اشاره به تغییرات اقلیمی حاکم بر کشور و کاهش نزولات جوی خاطرنشان کرد: این کاهش نزولات سبب شده با کمبود منابع آبی مواجه باشیم.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه تأمین آب در بخش‌های مختلف شرب، صنعت و کشاورزی بسیار سخت است؛ گفت: تأمین این منابع آبی برای استان کویری سمنان با 97 هزار کیلومتر مساحت بسیار مشکل‌تر است ولی اقدامات مهم و مطلوبی در شهرهای مختلف انجام شده است.

حمیدی با بیان اینکه در دو شهر بزرگ سمنان و شاهرود با چالش شدید منابع آبی مواجه هستیم گفت: پروژه آبرسانی به گرمسار به زودی به سرانجام می‌رسد و در دامغان نیز با اجرای طرح علابخشی نگرانی را تا حدی حل می‌کند اما در سمنان و شاهرود باید اجرای پروژه‌های تسریع شود چرا که به آب این دو نیاز شدید داریم.

طرح گذر از تنش آبی برای تابستان امسال تهیه شده است

معاون استاندار سمنان از تهیه طرح گذر از تنش آبی برای تابستان امسال خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تنش آبی در  دو شهر بزرگ استان در تابستان امسال به خوبی مدیریت شود.

حمیدی افزود: برای این دو پروژه سد فینسک و سد کالپوش در سفردوم رئیس جمهور اعتبارات قابل توجهی دیده شده است که امیدواریم با اختصاص این اعتبارات روند اجرای پروژه‌ها تسریع شود.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل پیشین شرکت آب منطقه‌ای سمنان  در آئین تکریم خود گفت: خدمت به مردم بسیار مهم است و مدیران باید ارزش خدمت به مردم را بدانند.

 

محسن عسکری درباره وضعیت منابع آبی استان سمنان نیز گفت: استان سمنان استانی کویری با محدودیت منابع آبی است.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل پیشین شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به وجود خشکسالی‌های متناوب در استان سمنان گفت: با این خشکسالی‌ها استان با محدودیت منابع آبی شدید مواجه است.

 

عسکری با بیان اینکه تأمین آب برای بخش‌های مختلف با چالش مواجه بود؛ افزود: به همت مسئولان استانی، استاندار جهادی و انقلابی، دستگاه‌های اجرایی مرتبط تلاش شد تارضایت نسبی برقرار شود.

 

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار سمنان، معاونان استاندار،مدیران کل و نمایندگان مجلس در حوزه تأمین آب گفت: اگر امروز خدمتی انجام شده به واسطه تلاش‌های همه کارکنان شرکت و مسئولان بوده است.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل پیشین شرکت آب منطقه‌ای سمنان در پایان ضمن قدردانی از اصحاب رسانه استان گفت: اصحاب رسانه پل ارتباطی بین مردم و مدیران هستند و از طریق آنها ما مشکلات مردم را می‌شنویم و برای رفع آن تلاش می‌کنیم.

کد خبر: 2210
  تاریخ خبر : 12 اسفند 1402
  آخرین به‌روزرسانی : 12 اسفند 1402
 اخبار و روابط عمومی
 118