فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت مصرف آب ضروری است

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به کمبود منابع آبی در این استان گفت: فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت مصرف آب ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، حمید احسانی در نشست صمیمانه با مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان سمنان اظهار داشت: خشکسالی‌های متناوب در استان کویری مانند سمنان بیش از پیش به بحران کم‌آبی دامن زده است.

وی با بیان اینکه حفاظت از منابع آب با فرهنگ‌سازی در زمینه اصلاح الگوی مصرف و با کمک و مشارکت مردم به ویژه کشاورزان محقق می‌شود؛ تصریح کرد: نقش و همراهی مردم در پایداری منابع آبی بسیار حائز اهمیت است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان با تأکید بر اینکه بحران آب جدی است؛ خاطرنشان کرد: عدم حفاظت از منابع آبی آسیب‌های جبران ناپذیری مانند افت سطح آبخوان و فرونشست زمین را به دنبال دارد.

احسانی با بیان اینکه عمده آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود افزود: پایداری منابع آبی استان سمنان در گرو مدیریت بهینه مصرف در بخش‌های مختلف به ویژه بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت مصرف آب خاطرنشان کرد: رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی نقش مهمی در فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت مصرف آب دارند.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت رسانه‌ها به ویژه صدا و سیمای استان سمنان در زمینه فرهنگ‌سازی استفاده بهینه از منابع آبی، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و بحران آبی موجود در استان نیاز است تا اصحاب رسانه بیش از پیش موضوع استفاده بهینه از آب و مدیریت مصرف را درتولیدات محتوایی خود قرار دهند.

مدیر کل صدا و سیما استان سمنان نیز در این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های شرکت آب منطقه‌ای سمنان برای حفاظت از منابع آبی موجود گفت: فرهنگ‌سازی در هر زمینه‌ای اصولا فرآیندی زمان‌بر بوده و اگر به صورت مستمر انجام شود قطعا نتیجه مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

عبدالرضا دهرویه با بیان اینکه مدیریت بهینه مصرف آب در استان سمنان نیازمند فرهنگ‌سازی است؛ گفت: فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت مصرف آب باید از طریق ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی در دستور کار قرار گیرد و صدا و سیما نیز در این زمینه آماده هر گونه همکاری است.

کد خبر: 2252
  تاریخ خبر : 26 خرداد 1403
 اخبار و روابط عمومی
 15