مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان تشریح کرد؛

جزئیات ابلاغ اعتبار پروژه مهم احداث خط انتقال آب سد فینسک

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان جزئیات ابلاغ اعتبار طرح مهم احداث خط انتقال آب سد فینسک را تشریح کرد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، محسن عسکری با اشاره به اخذ مجوز کمیسیون ماده 23 طرح خط انتقال آب از فینسک به شهرهای مرکزی استان سمنان گفت: بر اساس این مجوز و مکاتبه رسمی رئیس سازمان برنامه بودجه  کشور به وزارت نیرو ( متعاقب ابلاغیه تخصیص آب سد فینسک)، مصوبه اجرای طرح خط انتقال آب از فینسک به شهرستان های مرکزی استان سمنان، موضوع کمیسیون ماده 23 قانون الحاق 2 ابلاغ شد.

وی افزود: بر این اساس، تاریخ شروع عملیات اجرایی سال 1403 با برآورد 12 هزار و 830 میلیارد ریال و برای مدت پنج سال لحاظ شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به وقوع خشکسالی‌های پی‌در‌پی در استان سمنان ابراز امیدواری کرد تا با پیگیری تأمین اعتبار به موقع و همزمان با اجرای سد، عملیات آبرسانی نیز به انجام برسد.

عسکری افزود: از مهم ترین دغدغه های وزارت نیرو تامین آب شرب می باشد و امید است با اجرای این طرح بخشی از نیاز آب شرب سمنان ،مهدی شهر، سرخه، شهمیرزاد، درجزین و روستاهای متصل به شبکه شرب شهری سمنان، (براساس تخصیص آب ابلاغی) در زمان اوج مصرف ( در ماه‌های گرم سال) تأمین شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سمنان با اشاره به اینکه انجام کارهای بزرگ نیازمند حمایت و همیاری همه مسئولین و مردم شریف استان است ، از حمایت های ویژه استاندار،نماینده مردم شریف شهرستانهای سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی،اصحاب فرهیخته رسانه و همه مردم گرانقدر استان سمنان تقدیر و تشکر کرد.

کد خبر: 2185
  تاریخ خبر : 10 دی 1402
 اخبار و روابط عمومی
 165