تفاهم همکاری شرکت آب منطقه‌ای سمنان و بانک در راستای تامین مالی طرح ملی آبرسانی به گرمسار منعقد شد

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری این شرکت با بانک صنعت و معدن در راستای تامین مالی طرح ملی آبرسانی به گرمسار از محل اعتبارات ماده ۵۶ خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، محسن عسکری در آئین انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: یکی از مواد تأمین اعتبار طرح‌های عمرانی استفاده از تسهیلات بانکی داخلی است و در طرح آبرسانی به گرمسار در یک سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده تلاش شد که از بانک صنعت و معدن اعتبار یک هزار میلیارد ریال اخذ شود .

وی با بیان اینکه این اعتبار در جهت تکمیل بخشی از پروژه طرح آبرسانی به گرمسار در محدوده استان سمنان هزینه می‌شود گفت: از محل این اعتبارات احداث پیش تصفیه ، خرید لوله فولادی و لوله گذاری خط انتقال آب به طول ۸ کیلومتر انجام می‌شود .

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان گفت: این تسهیلات پس از صدور ضمانت سازمان برنامه و بودجه کشور و ارائه به بانک جاری می‌شود .

عسکری افزود: تکمیل این بخش از پروژه بالغ بر ۲ هزار و پانصد میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال در قانون بودجه ۱۴۰۲ پیش بینی شده است و برای تکمیل اعتبارات مورد نیاز نیز از محل سایر ردیف‌های قانونی بودجه یا منابع داخلی وزارت نیرو در دست پیگیری است .

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز بالغ بر ۶۷۰ میلیارد ریال از منابع اعتباری مختلف در این پروژه هزینه شده است .

کد خبر: 2057
  تاریخ خبر : 3 خرداد 1402
 اخبار و روابط عمومی
 37