اجرای پروژه ملی آبرسانی به گرمسار یک ضرورت است

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار سمنان گفت: اجرای پروژه ملی آبرسانی به گرمسار یک ضرورت است .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، محمدرضا صادقی در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت آب منطقه‌ای سمنان و بانک صنعت و معدن به منظور تأمین مالی پروژه بزرگ آبرسانی به گرمسار اظهار داشت: این پروژه بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه دارد که ۱۰۰ میلیارد تومان آن از طریق تسهیلات بانک صنعت و معدن تأمین و برای اجرای بخشی از کار هزینه می‌شود .

وی ابراز امیدواری کرد تا این پروژه بزرگ آبرسانی تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد .

معاون استاندار سمنان گفت: دشت گرمسار و ایوانکی از دشت‌های ممنوعه است و آبرسانی به این منطقه برای تآمین آب شرب یکی از ضروریات بود .

صادقی با اشاره به افت سطح آبخوان در این منطقه خاطرنشان کرد: برای تأمین آب از سد نمرود از محل سیمین دشت به بنکوه نیازمند اجرای سریع این پروژه هستیم تا از طریق این پروژه آبرسانی شاهد توسعه منطقه ویژه اقتصادی گرمسار نیز باشیم .

وی گفت : اراضی منطقه ویژه اقتصادی گرمسار تا کنون به بیش از ۱۰۰ متقاضی واگذار شده است و روند واگذاری اراضی فاز اول این منطقه ویژه به مساحت ۲۵۰ هکتار به متقاضیان همچنان ادامه دارد .

معاون استاندار سمنان افزود: با توجه به لزوم تامین منابع آبی استقرار صنایع در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار و تأمین نیازهای مصارف شرب به گرمسار ،آرادان و ایوانکی نیازمند این بودیم که آب از سد نمرود به این شهرستان منتقل شود .

صادقی ابراز امیدواری کرد با انعقاد این تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب منطقه‌ای سمنان و بانک صنعت و معدن و همراهی وزارت نیرو این پروژه بزرگ آبرسانی تا پایان امسال اجرایی شود .

کد خبر: 2056
  تاریخ خبر : 3 خرداد 1402
 اخبار و روابط عمومی
 161