25000 نفر از ایثارگران وزارت نیرو تبدیل وضعیت شده‌اند

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: در راستای اجرای قوانین بالادستی تا کنون 25 هزار نفر از ایثارگر در وزارت نیرو تبدیل وضعیت شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، یعقوب مرادی ظهر امروز در نشست با مدیران عامل صنعت آب و برق و مشاوران امور ایثارگران این شرکت‌ها اظهار داشت: این نیروها قبل از تبدیل وضیعت با قراردادهای مدت معین، شرکتی، طرحی و پیمانی فعالیت داشته‌اند که خوشبختانه تبدیل وضعیت شدند و تعداد معدودی باقی مانده است که در سراسر کشور در حال انجام امور این نیروها هستند.

وی با بیان اینکه قریب یک چهارم بدنه وزارت نیرو را ایثارگران تشکیل می‌دهند گفت: حدود 2 هزار فرزند و 40 هزار ایثارگر در صنعت آب و برق کشور مشغول به خدمت هستند و با همان روحیه ایثارگری که در دوران دفاع مقدس وجود داشت در حال خدمت‌رسانی هستند.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با بیان اینکه امروز نهمین سفر مشاوران امور ایثارگران به استان‌ها است؛ از استان سمنان به عنوان مهد ارزش‌های انقلاب اسلامی و ایثار و شهادت نام برد و گفت: سرکشی و زیارت خانواده معظم شهدا و جامعه ایثارگری به ویژه در حوزه صنعت آب و برق از مهم‌ترین اهداف سفر به این استان بوده است.

مرادی افزود: بررسی و ارزیابی وضعیت حوزه ایثار شهادت از دیگر اهداف سفر به استان سمنان است.

وی گفت: در راستای احصای مشکلات جامعه ایثارگر حوزه صنعت آب و برق استان سمنان جلسات متعددی با حضور مدیران این حوزه ، مشاوران امور ایثارگران و مدیران منابع انسانی برپا شده است و میز خدمت نیز با هدف اخذ درخواست و مشکلات حوزه ایثار و شهادت و رسیدگی و رفع این مشکلات برگزار می‌شود.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با بیان اینکه وضعیت خدمت‌رسانی هم به احاد جامعه و هم ایثارگران در وزارت نیرو مطلوب و قابل قبول است است گفت: در راستای اجرای تکالیف قانونی و تبدیل وضعیت ایثارگران تا کنون ۴۰۰ نفر از ایثارگران حوزه صنعت آب و برق در استان سمنان تبدیل وضعیت شدند و تنها تعداد معدودی از نیروها باقی مانده که تبدیل وضعیت این افراد هم در دستور کار است.

مرادی گفت: امیدوارم خدماتی که به جامعه ایثارگران ارائه می شود قابل قبول خانواده ایثارگران باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که مهم‌ترین دغدغه جامعه ایثارگران وزارت نیرو چیست و برای رفع آن چه اقداماتی انجام شده است گفت: موضوع تبدیل وضعیت مهم‌ترین دغدغه جامعه ایثارگران سراسر کشور است که در وزارت نیرو این مهم به نحو شایسته‌ای انجام شده است.

کد خبر: 2162
  تاریخ خبر : 23 آبان 1402
 اخبار و روابط عمومی
 41