همایش آب برای صلح، تاب‌آوری شاهرود برگزار شد

همایش آب برای صلح، تاب‌آوری شاهرود به همت شرکت آب منطقه‌ای سمنان و برخی سازمان‌های نهاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، این همایش همزمان با هفته صرفه‌جویی در مصرف آب با هدف تعامل نگاه اداری و مردمی و متخصصان این حوزه و در راستای کمک به حل تنش آبی شهرستان شاهرود برگزار شد.

در این رویداد که با یک نشست تخصصی با حضور متخصصان حوزه آب کشور و استانی همراه بود؛ «علیرضا سلامت» معاون مرکز امور بین‌الملل وزارت نیرو، « حسینعلی سمیعی » رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، « حجت‌الاسلام و المسلمین عباس امینی» امام جمعه شاهرود و تعدادی از متخصصان حوزه آب سخنرانی کردند.

امام جمعه شاهرود نیز درهمایش آب برای صلح، تاب‌آوری شاهرود گفت: آب یک مسئله حیاتی است و آب یک مسئله جدی است و نبود آب پایدار یکی از مهم‌ترین مسائل شهرستان شاهرود است.

حجت‌الاسلام عباس امینی با بیان اینکه مشکل آینده ایران و جهان آب است گفت چه در بخش کشاورزی و شرب بد مصرف می‌کنیم و باید فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب در دستور کار.قرار گیرد.

بر ضرورت اصلاح شبکه‌های آبیاری تاکید کرد و گفت اصلاح این شبکه‌ها می‌تواند از پرت آب جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه مسئله آب و به تعبیری جنگ آب با سه راهکار اساسی قابل پیگیری و چاره‌اندیشی است، اظهار داشت: تولید آب پایدار، مدیریت و فرهنگ‌سازی مصرف آب در بخش‌های کشاورزی، خانگی و صنعت و همچنین اصلاح شبکه فرسوده توزیع آب شهری، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

کد خبر: 2256
  تاریخ خبر : 27 خرداد 1403
 اخبار و روابط عمومی
 50