اولویت‌های اقدامات آموزشی و فرهنگی طرح احیا و تعادل‌بخشی بررسی شد

نشست هم‌اندیشی و بررسی اولویت‌های اقدامات آموزشی و فرهنگی طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی در سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سشرکت آب منطقه‌ای سمنان، نشست هم‌اندیشی و بررسی اولویت‌های اقدامات آموزشی و فرهنگی طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی با حضور سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان، مجری طرح تعادل‌بخشی و سرپرست روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان و نماینده مشاور برگزار شد.

در این نشست که در روز سه‌شنبه، بیست و دوم خرداد ماه، برگزار شد؛ حمید احسانی، سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان، اقدامات فرهنگی را به عنوان زیربنایی‌ترین عوامل در پیشبرد اهداف طرح تعادل‌بخشی معرفی کرد.

وی بهره‌برداران بخش کشاورزی را اولویت نخست این حوزه دانست و بر لزوم تمرکز فعالیت‌ها در این بخش تاکید کرد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به اهمیت اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای حفظ و احیای منابع آب زیرزمینی، گفت: نقش کشاورزان به عنوان اصلی‌ترین مصرف‌کنندگان آب در این فرایند، باید مورد اولویت قرار گیرد.

سرپرست روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان نیز در این نشست، بر ضرورت اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی در زمینه اهمیت حفظ منابع آب و اجرای صحیح طرح‌های تعادل‌بخشی تاکید کرد.

حمیدرضا قزوینی با اشاره به نقش رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی، از برنامه همکاری چند جانبه صدا و سیما، مشاور و تخصصی برای تحقق اهداف این طرح گفت.

عباس ‌محمدی مجری طرح تعادل بخشی نیز در این نشست ضمن ابراز امیدواری از اینکه با اجرایی شدن مصوبات این نشست، شاهد بهبود زیربنای فرهنگی طرح در استان باشیم؛ نحوه و سازوکار عملیاتی‌سازی محورهای مطرح شده را پیشنهاد داد.

در ادامه این نشست، سمیعی، نماینده مشاور آبانگاه نیز با ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود در خصوص اجرای بهتر برنامه‌های آموزشی و فرهنگی با تمرکز بر کشاورزان را تشریح کرد.

در پایان نشست، سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان، برنامه‌ها و استراتژی‌های جدیدی برای ارتقاء آگاهی و مشارکت بهره‌برداران در راستای تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی را جمع بندی و خواستار شتاب بخشیدن و هم‌افزایی در این رابطه شد.

کد خبر: 2254
  تاریخ خبر : 26 خرداد 1403
 اخبار و روابط عمومی
 69