اقدامات مطلوب مدیریت سبز در شرکت آب منطقه‌ای سمنان؛ نصب پنجره‌های دوجداره و استفاده از لامپ‌های کم مصرف سبب صرفه‌جویی ۶۰ درصدی انرژی شد

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی با اشاره به اقدامات مطلوب انجام شده مدیریت سبز در شرکت آب منطقه‌ای سمنان،گفت: نصب پنجره‌های دوجداره و استفاده از لامپ‌های کم مصرف سبب صرفه‌جویی ۶۰ درصدی انرژی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، آیدین دمنیان اظهار داشت: اقدامات مدیریت سبز در این شرکت در ۶ شاخص مدیریت مصرف انرژی، مدیریت مصرف آب، مدیریت پسماند عادی، شاخص مصرف سوخت وسایل نقلیه، شاخص ساختمان‌ها و تجهیزات و آموزش و فرهنگ سازی اجرایی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در شاخص مدیریت مصرف انرژی با اجرای تمهیداتی همچون نصب لامپ‌های کم مصرف، نصب پنجره‌های دوجداره زمینه صرفه جویی در مصرف آب،برق  و گاز فراهم شد و این مهم صرفه‌جویی  حدود ۶۰ درصدی انرژی را به دنبال داشت.

 

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مدیریت مصرف آب گفت: با اقداماتی نظیر نصب دستگاه شمارشگر (کنتور هوشمند حجمی آب در ساختمان‌های اداری) و ایجاد اخذ پروانه بهره‌برداری برای مشتریان، برداشت غیرمجاز آب توسط مشتریان کل به شکل محسوسی کاهش یافت.

دمنیان افزود: نصب شیرهای هوشمند الکترونیکی برای جلوگیری از بازماندن بیهوده و صرفه‌جویی در مصرف آب، استفاده از فلاش تانک دو زمانه برای مدیریت و کاهش مصرف آب،عدم استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز با حفر یک چاه در محوطه ساختمان مرکزی، کاشت گیاهان سازگار با شرایط آب و هوایی شهرهای استان، پرهیز از ایجاد و پرورش باغچه‌های با عمر کم و  اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای برای فضای سبز متعلق به این شرکت در شهرهای استان از جمله اقدامات انجام شده در راستای شاخص مدیریت مصرف آب بود.

 

 وی خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده در راستای شاخص مدیریت مصرف آب، صرفه‌جویی بین  ۳۰ تا ۴۰ درصد آب شرب را به دنبال داشت.

 

معاون منابع انسانی مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای سمنان با بیان اینکه اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت پسماند عادی گفت: این اقدامات زمینه‌ساز بازیافت پسماندهای قابل بازیافت شد.

 

دمنیان خاطرنشان کرد: خرید و نصب پنجره‌های دوجداره و نصب درب‌های اتومات ورودی شهرستان‌های دامغان، شاهرود و گرمسار، خرید ۵۷ نمایشگر LED کم مصرف با توجه به فرسودگی و قدیمی بودن مانیتورهای موجود، خرید ۴ دستگاه کولر آبی کم مصرف برای ساختمان ستاد آب منطقه‌ای با هدف کاهش مصرف انرژی، خرید ۱۵ دستگاه زیرو کلاینت با هدف کاهش مصرف انرژی، اجرای برنامه‌های مدیریت پسماند برخی از اقدامات انجام شده با هدف مدیریت سبز در شرکت آب منطقه‌ای سمنان بوده است.

 

دمنیان افزود: برگزاری ۶ جلسه کمیته مدیریت سبز با ۲۵ مصوبه، برگزاری دوره آموزشی مدیریت سبز برای تمامی کارکنان به میزان ۳۱۲ نفر ساعت، تدوین چشم‌انداز و سند راهبردی مدیریت سبز شرکت در افق ۱۳۹۹_۱۴۰۴ در سطح ۶ شهر استان، اخذ گواهینامه‌های مرتبط با ساختمان شامل مدیریت انرژی، برچسب انرژی، ممیزی انرژی و معاینه فنی موتورخانه از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در راستای مدیریت سبز در شرکت آب منطقه سمنان بوده است.

کد خبر: 2237
  تاریخ خبر : 11 اردیبهشت 1403
 اخبار و روابط عمومی
 53